February 2009

Jak správně pečovat o pleť

26. february 2009 at 14:19 | /M,o,d,e,l,q,a*2+2+6+8/

Jak správně pečovat o pleť

Pleť je zrcadlem našeho tělaVšechny ženy si dávají záležet na tom, aby jejich pleť byla výstavní. Připustily jste si někdy, že stav vaší pleti může ukazovat stav vnitřních orgánů nebo celkovou fyzickou kondici? Popravdě řečeno, mě by to také nenapadlo. V dnešním článku se s vámi podělím o to, jak o sebe pečovat, aby navenek byla vidět jenom krása.

Suchá pokožka, vrásky …

Hlavní zásadou, kterou je potřeba mít stále na paměti, je dodržovat pitný režim. Na to se často zapomíná. Každý ví, že dospělý člověk musí denně vypít minimálně 1,5 až 2 litry vody. Záleží také na počasí a na činnosti, kterou vykonáváte. Toto nelze ošidit ani tím, že si ráno uvaříte hrnek čaje či kávu, v poledne sníte polévku a přes den si osladíte život skleničkou džusu.
Jak je to potom vidět na pleti? Při pohledu do zrcadla zjistíte, že vás obličej je trochu našedlý, pleť povadlá, suchá a bude se nepříjemně olupovat. Navíc vás začnou trápit i kruhy pod očima. Nejvíce však na nedodržování pitného režimu doplatí ledviny.
Pokud zjistíte, že máte suchou až nadměrně suchou pleť, pořídíte si kvalitní krém. Dehydrovanou pokožku ale napravíte pouze doplněním potřebných tekutin.

Akné, pupínky, mastná pleť …

Akné a nejrůznější pupínky jsou typické pro období puberty. Co to ale znamená, když se nám objevují i v dospělosti, která s dospíváním nemá nic společného? To, že z nenadání na obličeji, dekoltu či na zádech vyrostou nehezký vřídky, je výsledkem zbavování se těla vnitřních jedů. Na tom se shodují i kožní lékaři, kteří se denně potýkají s pacienty trpícími drobnými hnisavými a zánětlivými ložisky pokožky.
Svůj podíl na vzniku pupínků mají i hormonální výkyvy. Někteří lidé se akné nezbaví v podstatě nikdy. Pokud je výskyt vřídků nadměrný, doporučuje se podstoupit detoxikační kůru. Není to nic nepříjemného. Stačí použít obyčejný čaj z kopřivy, řebříčku či maliníku a pár opakování problémy odstraní.
Jako prevence funguje, když se během dne nebudeme rukama příliš často dotýkat obličeje, protože na nich nosíme množství škodlivých bakterií, které potom způsobují různé záněty. Základem zdravé a krásné pleti je vyčištění, a to ráno i večer.

Pomohou od pupínků hormony?

Pro ženy je v tomto případě doporučován kontryhel. Rostlinné látky, které v něm jsou obsažené tzv. fytohormony, dokáží doplňovat a vyrovnávat hladinu hormonů v ženském těle. Navíc úspěšně pomáhají udržovat správnou hladinu ženských hormonů, čímž mohou potlačit nepříjemné projevy nadbytku hormonů mužských. A právě vyšší hladina mužských hormonů je často příčinou vzniku akné a problematické pleti.

Pár rad pro krásné nehty

25. february 2009 at 21:12 | /M,o,d,e,l,q,a*2+2+6+8/

Pár rad pro krásné nehty

Ne každý má měsíčně stovky korun, které by mohl vrazit do profesionální manikůry a péče o nehty. Aby vám ale byly vaše nehty ozdobou a módním doplňkem, úplně postačí, když o ně budete doma pečovat s láskou a citem. A my vám zde nabízíme pár rad, jak v horizontu týdnů a měsíců udělat z rukou vaši chloubu.
I když budete následovat naše rady, nedoporučuje se podceňovat profesionální péči, kterou byste měli v ideálním případě absolvovat alespoň 2x do měsíce. Profesionální manikérka vám také dokáže fundovaně poradit co se domácí péče týče a zároveň určit typ nehtů, od čehož se následně odvíjí výběr speciálních přípravků.
  • Stříhání nehtů je ta část péče o ně, kterou zvládají jak muži, tak i ženy a to v poměrně pravidelných intervalech. Co již možná nevíte, je fakt, že byste správně ke stříhání měli použít kvalitní nůžky pro zamezení následného třepení a navíc je zkracovat výhradně na více etap, ne celé najednou
  • Pro nehty je důležitá občasná lázeň. Připravuje se pouze z mýdla a vody a měla by být tím prvním, než se pustíte do manikůry. Nehty jsou totiž měkkčí a lépe se s nimi pracuje
  • Podle typu nehtů a pokožky namažte ruce a nehty speciálním olejíčkem, kupříkladu s mandlovou příměsí
  • Následné úpravy se provádí pilníkem a to pouze tahy jedním směrem, jinak se budou nehty třepit
  • Závěr klasicky patří nalakování, ale tím není myšleno jen přetření jednou vrstvou. Nachystány byste měli mít tři typy laků - podkladový, barevný a nadlak a nehet důkladně natřít až do krajů . V případě dlouhých nehtů klidně i zespoda

Jaké boty budou v módě v roce 2009?

25. february 2009 at 21:09 | /M,o,d,e,l,q,a*2+2+6+8/

Jaké boty budou v módě v roce 2009?

nové kozačkyNěkteré ženy věnují chvilky volného času přemýšlení nad tím, jaké zimní boty budou v módě v roce 2009. Možná, že si "vystačíte" právě s tím, co doma schováváte v botníku. Nevěříte? Pak si pečlivě přečtěte celý článek. Může vám posloužit jako inspirace.

Co inspiruje návrháře obuvi

Návrháři obuvi se v nadcházející a pokračující zimní sezóně soustředí na originální tvarování a nápadité detaily. Stále budou v kurzu kozačky, které zvýrazní nejen vysoké podpatky a zipy, ale také různé přezky nebo rafinovaně umístěné švy. V obchodech naleznete kozačky jak podobné klasickému jezdeckému stylu, tak i tvarově výstřední. Návrháři vsadili štěstí i na kozačky s futuristickými prvky.

Lesklá nebo lakovaná kůže

Obecně se letošní sezóna těší většímu zájmu o lesklé materiály. Výrobci se snaží kozačky a elegantní obuv vylepšovat, a proto lakovanou kůži kombinují s jinými materiály. Nezapomínají ani na broušenou kůži nebo velur. Návrháři se také nechali inspirovat motorkářským stylem, který by se podle odhadů měl stát trhákem počátku roku 2009. V tomto případě budou kozačky objemné, vysoké a budou je zvýrazňovat velké kovové ozdoby, přezky a nýtky. Velké přezky dodají i jednodušší botě ten pravý šmrnc.

Kotníčkové boty

Kdo si myslí, že kotníčkovým botám už dávno odzvonilo, je na omylu. Díky tomu, že mají nižší podpatek než kozačky, milovnicím pohybu dopřejí jak pohodlnou, tak i bezpečnou svižnou chůzi. Kotníčkové boty jsou pak zdobené dekorativními přezkami nebo nápadně přehnutými límci. Nostalgický vzhled mají například boty zdobené náplety. Na druhou stranu se kozačky přece jen lépe hodí ke společenskému oblečení. Pak už jen záleží na tom, co se komu jeví jako hezké či pohodlné nebo praktické.

nové kozačkyBarvy a špičky

Co se týče zájmu o tvar špiček, ženy žádají obojí. Ta, která má ráda klasický styl a nechce být moc výstřední, volí kulatou špičku. Naopak boty do ostré špičky si kupují ty ženy, které jsou rády středem pozornosti a rády experimentují. Při výběru kozaček záleží také na jejich výšce. Odborníci se shodují na tom, že přelom roku 2008 a 2009 je trendem nosit kozačky buď vyšší, nebo jen do půli lýtek.
V barvách je na prvním místě černá, dále šedá, hnědá a zemité tóny. V příštím roce se ale bude více objevovat barva červená, vínová nebo dokonce barva plodů, jako švestková a fialová. Čím je to způsobeno? Především tím, že se vrací funky styl z 30. a 50. let 20. století.
Napsala Lucka